Sudjelovanje učenika na trodnevnom sportsko-novinarskom kampu -"Igram, pišem, lajkam"

Učenik 4.D razrednog odjela, I tehničke škole Tesla-Zagreb, Dominik Galović, sudjelovao je na trodnevnom sportsko-novinarskom kampu -"Igram, pišem, lajkam" Hrvatskog školskog sportskog saveza, koji se je održao u Poreču od 3. do 6. ožujka 2022.
HŠSS odabrao je rad Dominika Galovića na osnovu prijave na natječaj, predane video reportaže sa finalne utakmice prvenstva Grada Zagreba u košarci. HŠSS je prema kriterijima vrednovanja odabrao dva novinarska rada iz Grada Zagreba, među kojima je i video reportaža Dominika Galovića koju možete pogledati preko poveznice.
Na novinarskom kampu Dominik je naučio glavne značajke sportskog novinarstva, pisati izvještaje sa školskih natjecanja, provoditi intervjue, stvarati sadržaj za društvene mreže te osnove fotografiranja i jednostavnih videozapisa. Polaznicima tečaja prenosili su znanja sportski novinari, sveučilišni profesori, ali i stručnjaci u području društvenih mreža i sportske fotografije. Polaznike tečaja pripremali su i za uspješno sudjelovanje na ostalim državnim prvenstvima.
Dominik će nakon ove edukacije svoja novo stečena znanja moći pokazati u praksi na nekom od nadolazećih državnih prvenstva HŠSS.
Na slici je Dominik Galović sa voditeljicom projekta "Igram-pišem-lajkam", Marijom Bobinski.

• 06. Mar, 2022.