Posjet ravnatelja francuskih škola

U četvrtak 10. listopada 2023. u našoj školi je u radni posjet stiglo izaslanstvo francuskih ravnatelja škola i obrazovne uprave regije Rhône-Alpes Auvergne. Nakon obilaska i razgledavanja održana im je radionica elektronike i mikroračunala VIDI X te prezentacije pedagoškog standarda u hrvatskom školstvu i izvannastavnih aktivnosti.

Nakon radnog dijela posjeta delegacija škole Lycée Polyvalent Vaucanson iz Grenoblea otvorila je vrata suradnje s I. tehničkom školom Tesla po pitanju razmjene učenika i nastavnika u budućnosti.

Lycée Polyvalent Vaucanson je osnovana 1815. godine, a ime je dobila po inovatoru iz doba industrijske revolucije Jacques de Vaucansonu, izumitelju tokarilice i jedan od pionira automatike.

• 20. Oct, 2023.