Sudjelovali smo na natjecanju Mathema 2017.

S ponosom objavljujemo da smo sudjelovali na ekipnom matematičkom natjecanju Mathema 2017.

Naše tri ekipe je vodila nastavnica matematike Romina Macan, dipl. ing.
Ekipa 1: Leonardo Vivoli, Alessandro Vivoli, Filip Svitek
Ekipa 2: Inoslav Kučenjak, Bruno Kraljević, Mihael Erdelja
Ekipa 3: Matija Golec, Josip Josipović, Bruno Ezgeta

Natjecanje se održalo u Koprivnici, 19. svibnja i okupilo je vrsne matematičare iz 65 škola s područja 16 hrvatskih županija.

Mathema je najveće ekipno natjecanje iz matematike u Hrvatskoj i jedan od projekata Udruge mladih koprivničkih matematičara. Ekipa se sastoji od 3 učenika istog razreda, a natječu se ekipe od 3. razreda osnovne do 2. razreda srednje škole.

Mi smo se natjecali u kategoriji DVA – ekipno natjecanje učenika drugih razreda srednjih škola.

Naše ekipe su bile u konkurenciji od 250 učenika srednjih škola, a samo natjecanje se održalo u prostorima Gimnazije „Fran Galović“.
Cilj ovog natjecanja je poticanje logičkog mišljenja i matematičkih sposobnosti kod učenika te popularizacija matematike.

• 22. May, 2017.