Kreativni natječaji - RCK Faust

Poštovani učenici,

u okviru projekta RCK Faust – strojarstvo trenutno traju dva kreativna natječaja s ciljem promicanja strukovnih zanimanja u području strojarstva:

„Rube Goldberg Challenge“

• Ovim Kreativnim natječajem željeli bismo potaknuti učenike/učenice da istraže osnove mehanike, kritički način razmišljanja i rješavanja problema kroz izradu jednostavnog stroja lančane reakcije, tzv. Rube Goldberg stroj.
  • Kreativni natječaj je otvoren za učenike/učenice sedmih i osmih razreda osnovnih škola u Republici Hrvatskoj i sve učenike/učenice srednjih škola u Republici Hrvatskoj.
  • Najbolji rad biti će nagrađen 3D printerom, dok će drugoplasirani i trećeplasirani radovi biti nagrađeni utješnim nagradama. Škola iz koje najveći broj učenika pošalje radove, koji su primjereni temi, biti će nagrađena 3D printerom.
  • Sva pravila i uvjete za sudjelovanje u Kreativnom natječaju „Rube Goldberg Challenge“ možete pogledati ovdje.

„Podijeli vještinu i osvoji 3D printer“

• Ovim Kreativnim natječajem željeli bismo potaknuti učenike/učenice da pokažu praktične vještine koje su stekli kroz srednjoškolsko tehničko strukovno obrazovanje.
  • Kreativni natječaj je otvoren za sve učenike/učenice tehničkih strukovnih srednjih škola u Republici Hrvatskoj.
  • Najbolji rad biti će nagrađen 3D printerom, dok će drugoplasirani i trećeplasirani radovi biti nagrađeni utješnim nagradama. Srednja škola iz koje najveći broj učenika pošalje radove, koji su primjereni temi, biti će nagrađena 3D printerom.
  • Sva pravila i uvjete za sudjelovanje u Kreativnom natječaju „Podijeli vještinu i osvoji 3D printer“ možete pogledati ovdje.

Kreativni natječaji otvoreni su do 30.rujna 2023. godine.

• 08. Sep, 2023.