eTwinning – Domovinski rat

Pub – kviz u Tesli na temu Domovinskog rata

U ponedjeljak, 12. lipnja 2023. se u našoj školi održala završna aktivnost eTwinning projekta čija je tema bila Domovinski rat, a u kojem je sudjelovalo 60 učenika i nastavnika iz 8 škola. Uz I. tehničku školu Tesla, koja je osnivač projekta, sudjelovali su Treća ekonomska škola (suosnivač), te partneri u projektu: Agronomska škola Zagreb, Hotelijersko-turistička Zagreb, Ekonomska, trgovačka i ugostiteljska škola Samobor, IV. gimnazija, Gimnazija Sesvete i Gornjogradska gimnazija. Učenici su tijekom godine suradničkim učenjem u web alatu Sutori izrađivali lentu koja prikazuje tijek Domovinskog rata od početka do kraja. Svaka škola je istraživala jedno razdoblje rata, a u završnom pub-kvizu su odmjerili svoja stečena znanja o cjelokupnom Domovinskom ratu. Iz naše škole u projektu su sudjelovali učenici Luka Lekavski, Mihovil Keser i Teo Bekrić iz 2.D razreda te Petar Marjolović i Jurica Matas iz 2.E razreda. Voditelj pub-kviza bio je povjesničar Borna Marinić, poznat po svom podcastu „Gdje si bio ’91?“. Najbolje ekipe osvojile su bogate nagrade koje smo osigurali uz pomoć Hrvatskog memorijalno dokumentacijskog centra Domovinskog rata, Muzeja Domovinskog rata Karlovac – Turanj (koji smo i posjetili!), izdavačke kuće Alfa i restorana brze hrane KFC. Na fotografijama (Facebook stranica) možete vidjeti kako je atmosfera bila fantastična! Čestitke svima!

Helena Jilek Kubalek, prof.

• 17. Jun, 2023.