Elektrotehničar

Izborni predmeti mogu biti iz područja informatike i računalstva, robotike ili elektroenergetike. Učenici koji izaberu područje informatike i računalstva nakon druge godine slušaju predmete izbornog bloka A. Učenici koji izaberu područje elektroenergetike slušaju predmete izbornog bloka B.

Obrazovni program elektrotehničara daje dobro opće obrazovanje, prije svega iz matematičkog i prirodoznanstvenog područja, što je dobar temelj za studij iz područja tehničkih znanosti. S druge strane stječe se široko temeljno obrazovanje iz područja elektrotehnike, pa učenik može nakon školovanja raditi kao elektrotehničar u raznim područjima elektrotehnike. Izborni programi daju težište na područje informatike i računarstva, robotike ili elektroenergetike.

• 26. Dec, 2012.