Projektna (interdisciplinarna) nastava u Tesli - obilježavanje međunarodnog Dana broja Pi (14.3.)

Profesorice matematike Anamarija Oršulić i Romina Macan osmislile su projektni zadatak za učenike naše škole na temu broja Pi. Za rad na projektnom zadatku nisu se zainteresirali samo učenici već  i nastavnici drugih predmeta u školi te je projekt dobio interdisciplinarne razmjere. Matematičke snage bile su još i profesorice Lea Havić i Valentina Herceg.  Pi s pozicije hrvatskog jezika odradile su sa svojim učenicima profesorice Ines Ban i Ružica Bošnjak. Strojarske razrede predvodili su Filip Mateša i Valentina Latin Ivezić, a uključile su se i profesorica geografije Ružica Lončar, profesorica povijesti Helena Jilek Kubalek te profesorica engleskog jezika Adila Pavelić. Kako izgledaju radovi učenika najbolje prikazuje prezentacija koju je izradila profesorica Romina Macan, a možete ju pogledati na poveznici: Dan broja Pi u Tesli.

Za najbolje radove predviđene su bogate nagrade za učenike. Povjerenstvu će biti zaista teško ocijeniti i vrednovati radove, s obzirom na kvalitetu, kreativnost i trud jer je svaki rad poseban i jedinstven na svoj način! 

  • Mario Banušić

  • 18. Mar, 2021.

I. tehnička škola Tesla - Vizija budućnosti.