Projekt Od znaka do informacije - glagoljica

Naše Dunja Vidaković (prof. hrvatskog jezika) i Marijana Čelig (knjižnjičarka) provele su projekt "Od znaka do informacije - glagoljica" u kojoj je krajnji cilj bio povezati hrvatski jezik i nove tehnologije (3D printana slova glagoljice) uz pomoć učenika 4.L razreda.

Donosimo dio teksta:

22. veljače Nacionalna i sveučilišna knjižnica obilježava svoj dan. On se veže uz dan dovršetka Misala po Zakonu Rimskoga dvora (22. velječe 1483. ), prve tiskane knjige na hrvatskom jeziku.
Posjetili smo NSK, upoznali smo se s povijesti pisma i pismennosti na prostoru RH, izradili smo pano povodom Dana hrvatskoga jezika, upoznali smo se s glagoljskom azbukom, pisali smo i izrađivali glagoljska slova te spojili tradicionalno s novim tehnologijama.

Foto galeriju možete pregledati na poveznici.

• 01. May, 2016.