Osvojeno 2. mjesto na prvenstvu Grada Zagreba u košarci

U konkurenciji od 37 srednjih škola Grada Zagreba, košarkaška ekipa TESLE osvojila je 2. mjesto na prvenstvu Grada Zagreba u košarci. Finale se je igralo 17.veljače 2022 u SD Dubrava, protiv XIII gimnazije.
Košarkaška ekipa redovito se priprema od rujna 2021 . Naša škola nema adekvatnu dvoranu za pripremu ekipe. Košarkaši Tesle pripremali su se u periodu od rujna do studenog 2021. na Srednjoškolskom igralištu u Klaićevoj. Od studenog 2021., treninzi se održavaju u SD PBF-a u Kačićevoj. Do plasmana 2.mjesta u Gradu Zagrebu, košarkaši Tesle imali su 18 treninga i 7 utakmica.
Za školsku ekipu igrali su: Jakov Jacović (4B), Luka Pavlić (3B), Antonio Arapović (3E), Roko Mirković (4C), Karlo Alvir (4K), Grgo Katić (3K), Ian Kern (2A), Jan Jalšovec (4D), Antonio Petrović (3L), Kian Petrović Kovačić (2F), Jakov Begović (2A), Matias Golubić (1E), Paolo Istambuli (4A), Ante Ljubić (2F), Luka Maras (3D) i Franjo Novosel (3A).
Voditelj ekipe je Mario Borčić; prof.
Košarkaši Tesle, prolazom u finale Grada Zagreba, plasirali su se i na državno natjecanje. Državno natjecanje u košarci održat će se od 18. do 30.travnja 2022. u Zadru.

• 06. Mar, 2022.