Obilježavanje Međunarodnog dana bijelog štapa

Brailleovo pismoPovodom obilježavanja Međunarodnog dana bijelog štapa, 15. listopada 2014. godine, učenici 4.a razreda 1. tehničke škole Tesla posjetili su Tiflološki muzej u Zagrebu. Upoznali su se s prvim školama za slijepu djecu, prvim pokušajima abecede i prvim pismima za slijepe. Nadalje, posjetili su „tamnu sobu“ i okušali se u ručnom i strojnom pisanju na Brailleovom pismu. Nakon Tiflološkog muzeja, posjetili su i Hrvatsku knjižnicu za slijepe. Osim pregleda knjiga u papirnom obliku i na Brailleovom pismu, imali su uvid i u mnogobrojni fond u digitalnom obliku (tzv. zvučne knjige). Imali su pristup i studiju za snimanje knjiga, njihovoj tiskari i mjestu gdje se obrađuju knjige spremne za tisak.
Škola zahvaljuje Tiflološkom muzeju i Hrvatskoj knjižnici za slijepe koji su nam omogućili ovaj izlet.

• 16. Oct, 2014.