Nagradni natječaj za učenike i nastavnike - HUP

Hrvatska udruga poslodavaca je uz podršku Ministarstva znanosti i obrazovanja i Europske komisije raspisala nagradni natječaj namijenjen timovima (učenika i nastavnika) srednjih škola Republike Hrvatske.

HUP poziva sve učenike i nastavnike (u svojstvu mentora) da zajednički prijave poduzetničke ideje, a škole koje prijave najbolje prijedloge poduzetničkih ideja imaju priliku osvojiti novčane nagrade. Natječaj je otvoren do 15. svibnja 2018.  Nagrade za prvih pet najboljih prijedloga bit će uručene na središnjem gospodarskom događaju Danu poduzetnika 12. lipnja 2018. u prisustvu više od 800 poslodavaca te predstavnika medija, političke i šire javnosti.

Nagradni fond  natječaja iznosi 250.000 kuna:

1. 5 najboljih projekata (1.-5. mjesto) nagrađuje se s 25.000 kuna svaki,
  2. 5 sljedeće rangiranih (6.-10. mjesto) nagrađuje se s 10.000 kuna svaki,
  3. 15 projekata (11.-25. mjesto) nagrađuje se s 5.000 kuna svaki.

Više informacija o natječaju možete pročitati na www.hup.hr, a vaša pitanja možete uputiti HUP-u na: ivana.zlataric@hup.hr

Novčane nagrade dodjeljuju se srednjim školama koje prijavljuju projekte, a sredstva bi se trebala namijeniti edukaciji nagrađenih učenika te u razvoj poduzetničkih znanja i vještina svih učenika škole.

• Zvonimir Petković

• 14. Apr, 2018.