Međunarodni Dan žena u Tesli

Učenici 1.H i 4.E razreda su povodom Dana žena istražili zanimljive podatke o ženama u znanosti koje su svojim djelovanjem promijenile svijet i način na koji živimo. Napravljena je prezentacija "Žene u znanosti" koja će se tokom današnjeg dana prikazivati na prvom katu u holu škole kao i interaktivni plakat sa ilustracijama znanstvenica i njihovim najvažnijim dostignućima. Tako učenici mogu saznati koja je žena bila prva u svemiru, koja je svojim radom omogućila da ljudska posada uspješno stigne na Mjesec, kako se zove prva žena inženjerka elektrotehnike koja je izumila grafički kalkulator i još mnogo više.

Profesorica Ružica Bošnjak i naš knjižničar Vibor Krajna pripremili su i slatko iznenađenje za sve nastavnice i sve učenice naše škole. Više o tome možete vidjeti na našoj Facebook stranici.

 

  • Mario Banušić

  • 08. Mar, 2021.

I. tehnička škola Tesla - Vizija budućnosti.