Božićni ugođaj u Tesli

Blagdanski ugođaj već se početkom prosinca mogao osjetiti u našem gradu, koji je ove godine dobio titulu najbolje božićne destinacije u Europi. Božićnoj je atmosferi pridonijela i naša škola koju su učenici i nastavnici okitili na ulazu, u knjižnici te u pojedinim učionicama. U organizaciji nastavnica Ane Vuglač i Marijane Čelig pretposljednjeg nastavnog dana u prvom polugodištu održan je božićni sajam. Učenici su na sajam donijeli ručno izrađene ukrase i domaće kolače, a svoje su proizvode prodavali po prigodnim cijenama. Tom su prigodom pokazali sve svoje poduzetničke i trgovačke sposobnosti, a sav utržak namijenili su učenicima naše škole iz socijalno ugroženih obitelji. Nadamo se da će im prikupljeni novac barem malo olakšati svakodnevicu i uljepšati Božić.
Istog je dana upriličena i božićna priredba. U literarnom dijelu predstavili su nam učenici Dominik Bradić (1. A, mentorica: Dubravka Foršek, prof.), koji nam je pročitao „Predbožićnu Europu“ Vinka Brešića te prošlogodišnji sudionik gradskog Lidrana Bruno Puškarić (4. L, mentorica: Marijana Čelig) s pjesmom Dragutina Tadijanovića „Dugo u noć“. Program se nastavio izvedbom igrokaza „Isus na biciklu“. Dramska družina naše škole tako nas je i ove godine, pod mentorstvom nastavnice Ivone Radačić, zabavila i nasmijala u blagdanskom duhu. Atmosferu je na najvišu razinu podigla glazbena skupina koju od ove godine, osim vrijednih članova, sačinjavaju i tri članice. Zahvaljujemo njihovim mentorima Marijani Cesarec i Tomislavu Vujecu te se veselimo novim nastupima svih naših mladih kreativaca!

Sretan i blagoslovljen Božić te uspješnu novu godinu žele vam učenici i djelatnici I. tehničke škole Tesla.

Galeriju fotografija kao i uvijek možete pogledati na našoj Facebook stranici klikom na poveznicu.

• 25. Dec, 2015.